اخبار استان خراسان رضوی

اصلاح قیمت نان به دلیل افزایش هزینه‌های تولید صورت گرفته است

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: اصلاح قیمت نان به دلیل افزایش هزینه‌های تولید از جمله کارگر، برق، آب، گاز، خمیر مایع و غیره صورت گرفته است.

سوم مردادماه امسال قیمت نان یارانه‌ای و نیمه‌یارانه‌ای در مشهد افزایش پیدا کرد که این مساله بنا بر اعلام مسئولان جهاد کشاورزی شهرستان مشهد به دلیل افزایش هزینه‌های تولید، اجاره‌بها، کرایه حمل، هزینه کارگر، مکمل‌های پخت نان و حامل‌های انرژی صورت گرفته و البته عنوان شده بود قیمت نان آزاد تغییری نخواهد داشت.

علی‌رغم این اظهارات، ظهر روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور ماه، نرخنامه جدید نان آزادپز در خراسان رضوی منتشر و قیمت‌ها افزایش پیدا کرد. پیگیری‌های خبرنگار از جهاد کشاورزی شهرستان مشهد و استان، اتحادیه نانوایان و فرمانداری مشهد به جایی نرسید و تمامی این مسئولین پاسخ به این سوال را به استانداری خراسان رضوی ارجاع می‌دادند.

پس از دو روز امین سلیمان پور، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: نرخنامه قبلی نانوایی‌های آزادپز در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه سال گذشته ابلاغ و نرخنامه جدید این نانوایی‌ها از تاریخ ۸ شهریور ماه اجرایی شد.

او افزود: بر طبق این نرخنامه، قیمت نان بربری سنتی و ماشینی با وزن چانه ۳۸۵ گرم از ۴۵۰۰ تومان با افزایش ۱۶.۶ درصدی به ۵۲۵۰ تومان رسید. همچنین قیمت نان سنگگ با وزن چانه ۴۰۰ گرم از ۷۵۰۰ تومان با افزایش ۱۶.۶ درصدی به ۸۷۵۰ تومان رسید.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: طبق نرخنامه جدید، قیمت نان لواش ماشینی و سنتی با وزن چانه ۱۴۵ گرم از ۲۰۰۰ به ۲۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرد که نشان‌دهنده افزایشی ۱۵ درصدی است. همچنین قیمت نان تافتون سنتی و ماشینی به ترتیب با وزن چانه ۲۷۵ و ۲۸۰ گرم از ۳۵۰۰ تومان با رشد ۱۴.۳ درصدی به ۴۰۰۰ تومان رسید.

سلیمان‌پور اضافه کرد: طبق نرخنامه جدید، قیمت نان تنوری خراسانی با وزن چانه ۳۲۰ گرم از ۴۰۰۰ تومان با افزایش ۱۵ درصدی به ۴۶۰۰ تومان رسید.

وی در پاسخ به این سوال که دلایل این تغییر قیمت‌ها علی‌رغم اعلام تغییر نکردن آنها در تاریخ ۳ مرداد ماه، چه بوده است، عنوان کرد: خبرگزاری‌ها صرفاً از دبیرخانه کارگروه آرد و نان استان پیگیر باشند و سخنگوی کارگروه پاسخگو هستند. اصلاح قیمت نان به دلیل افزایش هزینه‌های تولید از جمله کارگر، برق، آب، گاز، خمیر مایع و غیره صورت گرفته است.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا