اخبار استان تهران

تأمین بودجه گندم در اولویت دولت و مجلس

جلال محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: در کنار گندم، سایر کالاهای اساسی مانند برنج و مرغ با چالش مواجه‌اند.

وی افزود: موضوع تأمین گندم برای کشور، از اهمیتی ویژه‌ برخوردار است، به همین دلیل دولت درصدد آن است که همواره از بهترین روش‌ها برای تأمین گندم استفاده کند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: آنچه مسلم است، دولت تا کنون ۱۲۰ همت برای بودجه گندم کشور در دستور کار قرار داده و با ترغیب کشاورزان، سعی دارد کمبودی متوجه این زمینه نباشد که البته تا کنون عملکردش موفق بوده است.

محمودزاده گفت: برای بودجه گندم در سال آینده به ۱۵۰ همت نیاز داریم. در شورای قیمت‌گذاری، آنچه تصویب شده، قیمت هر کیلو ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان است و اگر دولت این مبلغ را پرداخت نکند، ضررهایی را متوجه بخش کشاورزی خواهد کرد.

وی ادامه داد: کشت گندم پاییزه در دستور کار است و گندم‌کار باید هزینه‌های بسیاری را متحمل شود تا بتواند گندم به دولت بفروشد بنابراین باید شرایط برای گندم‌کار فراهم باشد تا بتواند در راستای تولید تلاش کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: کشاورزی، محور توسعه است اما در رده‌های بودجه‌بندی، در رده سوم یا چهارم قرار دارد و از همه جهات دولت باید به این موضوع توجه کند. برای توسعه بخش کشاورزی، باید سرمایه‌گذاری انجام شود و با توجه به اقلیم خشک و نیمه‌خشک، زیرساخت‌ها فراهم شود و دولت باید دیدگاه خود به بخش کشاورزی را تغییر دهد.

محمودزاده در پایان گفت: زمانی می‌توانیم آزادسازی را اجرایی کنیم که یارانه را به خود نانوایان پرداخت کنیم و این باعث ضرر و زیان به قشر محروم می‌شود و آن‌ها را به شدت دچار ضرر و زیان می‌کند.

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا