اخبار استانی

ترفندهای ساده برای کاهش دور ریز نان

چند روش برای کاهش دور ریز نان وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید:

خرید نان به اندازه نیاز

خرید بیش از حد نان، یکی از دلایل افزایش ضایعات نان است. بنابراین بهتر است از خرید نان اضافی خودداری کنید. در زمان خرید نان، فقط به مقداری که برای چند روز آینده نیاز دارید خرید کنید. این روش کمک می کند که نان های اضافی در خانه نباشد و بیشترین میزان تازگی را حفظ کنند.

نگهداری مناسب نان

بهترین روش برای جلوگیری از دور ریزی نان، نگهداری مناسب آن است. نان را در جای خنک و خشک نگهداری کنید، مثلا در یخچال یا درون یک جعبه نگهداری مواد غذایی با درب محکم.

دقت به دمای نان

چیدن نان‌های داغ بر روی هم باعث تسریع کپک زدگی، فاسد شدن و تشدید ضایعات می‌شود. بهتر است پس از پخت نان‌ها، آنها را به صورت جداگانه و در فضای باز قرار داده و صبر کنید تا کاملاً سرد شوند. سپس می‌توانید آنها را درون پلاستیک دربسته کرده و در یخچال یا در محیط خشک و خنک نگهداری کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا کمترین مقدار ضایعات نان را داشته باشید و همچنین از احتمال ایجاد سمیت غذایی جلوگیری کنید.

استفاده از کیسه پارچه ای

برای کاهش ضایعات نان، هنگام خرید نان بهتر است یک سفره پارچه ای یا پلاستیکی به همراه داشته باشید. با قرار دادن نان درون آن، می توانید آن را به صورت مناسب حمل کنید و از آسیب دیدن نان جلوگیری کنید.

قرار ندادن نان داغ داخل سفره

برای حفظ تازگی و ماندگاری نان، باید پس از سرد شدن کامل آن را در سفره پارچه ای یا پلاستیکی بسته بندی کرد. همچنین، انباشته کردن نان های داغ باعث تغییر حالت ظاهری، بیات شدگی زودرس، تسریع در کپک زدگی، تشدید ضایعات و ایجاد بیماری گوارشی می شود.

منبع: نمناک

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا