اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد

پنج نانوایی متخلف در کهگیلویه و بویراحمد پلمپ شد

یاسوج – ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج نانوایی متخلف در راستای ارتقا کیفیت نان در استان پلمپ و به منظور معرفی به مردم بر سر درب این واحدهای صنفی پارچه نصب شد.

داریوش دیودیده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در بحث ارتقای کیفیت نان با هیچ واحد نانوایی تعارف نخواهیم کرد، افزود:عمده تخلفات این نانوایی‌ها کیفیت پایین، پخت نکردن به موقع، کم فروشی و رعایت نکردن مسائل بهداشتی است.
وی پلمپ، قطع سهمیه آرد و جرایم قانونی را از راهکارهای مناسب برای جلوگیری از فعالیت نانوایی های متخلف عنوان کرد.
دیودیده اظهار کرد:عزم و اراده سازمان صنعت، معدن و تجارت، مسوولان و مردم کهگیلویه وبویراحمد ارتقای کیفیت و کمیت نان در نقاط مختلف استان است.
وی با اشاره به اینکه تمام اکیپ های بازرسی در سطح استان در حوزه آرد و نان بسیج شده اند اظهار کرد: پلمپ نانوایان متخلف و نصب پارچه نوشته بر سردرب آنها به منظور شناسدن اخلال گران نظم بازار و بی توجه به خواسته های به حق مردم است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تولید نان باکیفیت از سوی نانوایان حق مردم است و نانوایان باید با اصلاح روند پخت و استفاده از دستگاه‌های مدرن و نیروهای متخصص نان خوب و مرغوب در اختیار مردم قرار دهند.
دیودیده ابراز داشت: مسوولان این سازمان برای ارتقای کیفیت نان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.
وی افزود: با بازنگری های انجام گرفته قیمت نان بربری در استان از ۶۵۰ تومان به ۵۵۰ تومان کاهش یافت.
وی گفت: وزن چانه این نان در سطح کشور ۵۵۰ و در کهگیلویه و بویراحمد ۶۰۰ گرم بود که با اصلاحات انجام شده وزن چانه در سطح استان از ۶۰۰ گرم به ۵۵۰ گرم کاهش و قیمت نان بربری نیز به ۵۵۰ تومان کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا