اخبار استان اصفهان

کمبود آرد در کاشان نداریم ، برخورد با تعطیلی خودسرانه

مدیر جهاد کشاورزی کاشان ضمن تاکید بر برخورد با تعطیلی خودسرانه نانوایی‌ها، گفت: کمبود آرد در کاشان نداریم. – اخبار استانها –

علی محلوجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه در شهرستان کاشان کمبود آرد نداریم، اظهار داشت: در مورد کیفیت آرد ممکن است در برخی نانوایی‌ها دغدغه‌هایی داشته باشیم، اما از لحاظ کمیت در شهرستان کاشان هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تخصیص آرد به واحدهای نانوایی از طریق سامانه “نانینو” انجام می‌شود، افزود: این سامانه بر اساس هوش مصنوعی و عملکرد واحدهای نانوایی عمل می‌کند و پشتوانه این کار کارگروه آرد و نان شهرستان کاشان است و ماهانه حداقل یک جلسه کارشناسی برگزار و درخواست‌ها بررسی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشان با بیان اینکه یک سری نانوایی‌ها در مسیر گردشگری قرار دارند، بیان کرد: این نانوایی‌ها با توجه به زمان مقتضی آرد مناسب به این نانوایی‌ها اختصاص پیدا می‌کند تا کمبود نان در شهرستان کاشان نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه تعطیلی‌های خودسرانه به هیچ عنوان قابل قبول نیست، گفت: متاسفانه برخی نانوایی‌ها اقدام به تعطیلی خودسرانه می‌کنند که در صورت گزارش و اثبات این موضوع به تعزیرات معرفی و واحد صنفی متخلف جریمه می‌شود.

محلوجی با بیان اینکه برخی نانوایی‌ها وقت کافی برای آماده‌سازی خمیر نان نمی‌گذارند، تصریح کرد: در راستای بحث آموزش کاشان را به ۱۶ بلوک تقسیم کردیم و هر بلوک مجددا به آنان آموزش می‌دهیم و از شاطرهایی که تجربه بالا دارند، برای آموزش استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تخصیص گندم در اختیار شهرستان کاشان نیست، تاکید کرد: اکثر گندم تولیدی هر منطقه غالبا به خود آن منطقه اختصاص پیدا می‌کند، اما برنامه‌ریزی برای ورود و اختصاص گندم به منطقه به صورت کشوری صورت می‌پذیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشان با بیان اینکه نانوا به هیچ عنوان اجازه ندارد، در زمان تولید نان برای عموم مردم نان برای دیگر نهادها را تولید کند، افزود: نان‌های تولیدی توسط نانوایان نباید در فروشگاه‌ها یا رستوران‌های شهرستان کاشان توزیع شود و مردم در صورت هرگونه تخلف موضوع را گزارش کنند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا